2020'nin En İyi Ücretsiz Çevrimiçi SEO Eğitim Kursları

2020'nin En İyi Ücretsiz Çevrimiçi SEO Eğitim Kursları

2020'nin En İyi Ücretsiz Çevrimiçi SEO Eğitim Kursları

 

Neredeyse her gün, SEO öğrenmek için en iyi kursun hangisi olduğunu soran biriyle karşılaşıyorum.

Google'ın temel algoritmayı düzenli olarak güncellemesi ve makine öğreniminin uygulanmasını hızlandırmasıyla, dijital pazarlama ortamı hızla değişiyor.

Bununla birlikte, 10-15 yıl önce işe yarayan modası geçmiş taktikler, çok sayıda SEO grubu ve forumda hala en iyi uygulamalar olarak tanıtılmaktadır.

Organik arama sonuçlarını herhangi bir süre boyunca anlamlı bir şekilde iyileştirmek için bir veya iki şeyi ince ayar yapma günleri geride kaldı. Google'dan John Mueller tam da bunu söyledi .

Bugün, çevrimiçi hale getirmek için , tüm web sitesini iyileştirmeye bakmak gerekiyor .

Birçoğu için bu korkutucu görünebilir. Neyse ki, onu yönetilebilir parçalara böldüğünüzde, gerçekten değil. Anahtar, algoritmanın en fazla ağırlığı taşıyan kısımlarına odaklanmaktır.

İlerlerken, makine öğreniminin ve yapay zekanın çekirdek algoritmada daha büyük bir rol oynayacağını beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. 

 

US News and World Report'a göre, Dijital Pazarlama alanında Çevrimiçi Yüksek Lisans Derecesi, 14.000 ila 32.000 ABD Doları arasındadır.

İyi haber şu ki, aynı düzeyde bilgi ücretsiz olarak sunuluyor - eğer sadece nereye bakacağınızı biliyorsanız. Daha da iyisi, SEO alanında, eğer bilginiz varsa, hala bir derece olmadan ezebilirsiniz .

Daha önce bahsedildiği gibi, bunun üstesinden gelmenin en verimli yolu, organik arama trafiği üzerinde en büyük etkiye sahip alanları incelemektir. Aşağıdakileri içerir.

Önce Mobil

Mobil arama, yerel SEO'nun temelidir. Uberall tarafından yapılan bir araştırma , alışveriş yapanların % 82'sinin mobil cihazlarda " yakınımda " aramaları yaptığını ortaya koydu .

Bir tuğla ve harç veya profesyonel hizmet işini teşvik eden herkes için mantıklı bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu kursları ve Kılavuzları inceleyerek becerilerinizi geliştirin

Dersler

Başlangıç ​​Yerel SEO | Google'ın İstediklerinin Temelleri

Bu ücretsiz Udemy kursu, Yerel SEO hakkında çok az bilgisi olan yerel işletme sahipleri ve dijital pazarlamaya yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Temelleri öğrenmek için başlangıç ​​noktası olacak şekilde tasarlanmıştır.

Mezun olduktan sonra, öğrenci yerel arama konusunda güçlü bir temel anlayışa ve bir sonraki kursta mükemmelleşmek için bilgi tabanına sahip olacaktır.

Bir Web Sitesini Arama İçin Optimize Etme: Yerel SEO 

Bu UC Davis MOOC, Coursera aracılığıyla ücretsiz deneme olarak sunulmaktadır . Müfredat şunları kapsar:

 • Yerel SEO Neden Önemlidir?
 • Tarih Yerel SEO.
 • Güncel Yerel SEO Manzarası.
 • Ücretli Reklamcılığa Karşı Organik Arama.
 • Google My Business.
 • Yerel Görünürlüğünüzü İyileştirme.
 • Site Dışı Alıntıların Önemi.
 • Kaliteli Site Dışı Bağlantı Oluşturma.
 • Müşteri İncelemelerinin Önemi.

Kılavuzlar

2020'de Yerel SEO İçin Kapsamlı Bir Kılavuz

Hubspot'tan gelen bu kılavuz, yerel arama sonuçlarında görünürlüğü artırmak için tasarlanmış hem devam eden görevleri hem de tek seferlik işlemleri içeren bir yol haritasıdır.

Yerel SEO: Yerel Arama Sıralamanızı İyileştirmek için Kesin Kılavuz

Search Engine Journal'ın e-kitabı, Yerel SEO'da kazanmak için stratejik ve hedefli bir yaklaşım sağlar. Genel SEO'dan tamamen farklı bir yaklaşım .

Teknik SEO

Teknik SEO şemsiyesi, web sitesinin veya sunucunun üst seviyelerinde gerçekleştirilen arama sonuçlarını iyileştirmek için tasarlanmış her türlü işlemi kapsar.

İLAN

Özellikle, web sayfalarının taranmasını, dizine eklenmesini ve oluşturulmasını etkileyen eylemlere atıfta bulunur. Sonuç olarak, mümkün olduğunca çok sayıda değerli sayfanın indekslenmesi ve sıralanması.

Dersler

Teknik SEO'ya Giriş

Bu, bir başka UC Davis MOOC, kursiyer aracılığıyla ücretsiz deneme olarak mevcuttur . Müfredat şunları kapsar:

 • Teknik SEO'ya Giriş.
 • Yapısal Temeli Teknik SEO ile Atmak.
 • HTML Site Haritası ve XML Site Haritası.
 • Robots.txt Dosya Protokolü.
 • Sinir bozucu Hata Kodlarının Üstesinden Gelmek.
 • Yönlendirmeler.
 • 404 Sayfalık En İyi Uygulamalar.

Gelişmiş SEO: SEO Dostu Bir Web Sitesi Geliştirme 

Lynda.com'dan alınan bu kurs, çeşitli teknik SEO yönlerini tanıtmaktadır. Lynda, bir aylık ücretsiz deneme sunar.

Gelişmiş Arama Motoru Optimizasyon Stratejileri

Coursera'nın bu ücretsiz kursu, sayfa hızı, temel ölçütler ve veri analizi ile ilgili ayrıntılara girerek yukarıdaki Lynda.com kursuna bağlanır ve ekler.

Kılavuzlar

Gelişmiş Teknik SEO: Tam Bir Kılavuz

Temel bilgilerin ötesinde, Search Engine Journal'ın bu e-kitabı, size rekabetçi bir teknik avantaj sağlayacak kesin olan gelişmiş taktiklerle bunu bir adım öteye taşır.

WordPress için Arama Motoru Optimizasyonu

Bir ile % 36 pazar payı, başka hiçbir CMS bile yaklaşamaz.

Elbette WordPress, kutudan çıkar çıkmaz SEO dostudur, ancak onu kullanan pek çok kişi olduğu için, bir avantaj aramak için daha fazla neden budur.

Bu kılavuz sizi çeviriler ve aradaki her şeyi indekslemekten alır.

Web Sitesi Hızı

Sayfa hızının hem trafik hem de dönüşümler üzerinde büyük bir etkisi vardır. Google'a göre :

"Bir mobil açılış sayfasının tam olarak yüklenmesi için geçen ortalama süre 22 saniyedir ... ancak mobil site ziyaretçilerinin yüzde 53'ü yüklenmesi üç saniyeden uzun süren bir sayfadan ayrılıyor."

Kısacası, hızlı bir sayfa hızı, iyi bir kullanıcı deneyimine eşittir, mutlu bir kullanıcı (umarız) sitenize tekrar tekrar geri döner.

Google artık sıralama faktörlerinden biri olarak sayfa hızını kullanıyor, bu nedenle sayfanızı nasıl hızlı ve öfkeli tutacağınızı öğrenmek çok önemlidir.

Dersler

Google'dan Web Sitesi Performansı Optimizasyonu 

Bu Udacity kursu, bir web sitesini hız için optimize etmenize ve mobil ve masaüstü tarayıcıların sayfaları nasıl oluşturduğunu keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Google'dan Tarayıcı Oluşturma Optimizasyonu

Başka bir Udacity kursu, bu ders, hızlı tepki veren ve sorunsuz bir şekilde işleyen web uygulamalarının nasıl oluşturulacağına odaklanır.

Kılavuzlar

GitHub'ın küratörlüğünü yaptığı Web Performansı Optimizasyon Malzemeleri listesi

Bu, Web Performansı Optimizasyonu ile ilgili makaleler, bloglar, kitaplar, belgeler, etkinlikler, kişiler ve konuşmalara bağlantılar içeren paha biçilmez bir kaynaktır.

PageSpeed ​​Araçları

Web sitenizi analiz edin ve optimize edin. Belirli web sitenizi daha hızlı hale getirmek için öneriler sunan etkileşimli bir "kılavuz".

Sayfa İçi Optimizasyon

Sayfa içi optimizasyon, organik arama sıralamalarını iyileştirme yeteneğini gösteren bir web sitesinde doğrudan gerçekleştirilen tüm etkinlikleri içerir.

Örnekler, içeriği ve meta etiketleri optimize etmeyi içerir. Bir sayfaya bağlam ekleyen şema gibi mikro verilerin kullanımını da içerir

Dersler

Bir Web Sitesini Arama İçin Optimize Etme

Eğitim kurumundan erişilebilen bir UC Davis MOOC. Müfredat, sayfa içi optimizasyonu, yerel ve küresel arama yapanlar için optimize etmeyi, bir web sitesi denetiminin nasıl yapılacağını ve SEO stratejilerinin iş stratejileriyle nasıl uyumlu hale getirileceğini kapsar.

SEMrush Temelleri Kursu

Modül 4: Bu dizideki Sayfa İçi Sinyaller, anahtar sayfa öğelerini optimize ederek anahtar kelime araştırmasından başlayarak size SEO sayfa içi optimizasyon sürecini anlatmayı vaat ediyor.

Kılavuzlar

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç ​​Kılavuzu

Bu kılavuz başlangıçta Google çalışanları için dahili bir kaynak olarak yazılmıştı, ancak daha sonra herkesin kullanımına sunuldu. SEO'nun temellerine bir giriş görevi görür. 32 sayfanın tamamını okuyacak vaktiniz yoksa, Hubspot iki sayfalık bir hile sayfasıyla sizi ele aldı .

Mikro Veri Kullanarak Schema.Org ile Başlarken

Schema.org'un kendisinden, hem RDFa hem de JSON-LD'deki mikro verilere odaklanıyor.

Yapılandırılmış Verilerin Nasıl Çalıştığını Anlayın 

Bir Google codelab kılavuzu, bir HTML sayfasına farklı yapısal veri türleri eklemeye yönelik yöntemlerin ayrıntılarını verir.

Şema Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Yapılandırılmış Veriler Kılavuzu

SEMrush tarafından sağlanan bu kılavuz, örneklerle Şema hakkında ayrıntılı bilgi vermektedir.

Kullanıcı Niyeti

Hummingbird Güncellemesinin piyasaya sürülmesinden bu yana , Google, arama sorgularının bağlamını daha iyi anlamak için çalışıyor. Plan, araştırmacının niyetiyle daha yakından eşleşen sonuçlar sunmaktır .

Bu, web sayfanız belirli bir anahtar kelime için arama amacını karşılamıyorsa, web sitenizin bu kelime öbeği için SERP'lerin en üstüne ulaşma umudu çok az (varsa) olduğu anlamına gelir.

Bu değişim, sitenize gelen kullanıcıları dönüştürmeyi her zamankinden daha önemli hale getiriyor.

Dersler

Öğrenme Dönüşüm Oranı Optimizasyonu

Lynda.com'dan alınan bu kurs aşağıdakileri içeren konuları kapsar:

 • CRO'ya çok fazla odaklanmak aslında satışlara zarar verebilir.
 • CRO testinin hangi iş hedefleri için en etkili olduğu nasıl belirlenir?
 • Hangi tür sayfaları hızlı bir şekilde test edebileceğinizi ve hangilerinin işletmeniz üzerinde en büyük etkiye sahip olacağını tahmin etme.

Dönüşüm Oranı Optimizasyonu Kursları

Hubspot'tan bu kurs , bir web sayfasına girdikten sonra bir eylemi tamamlayarak dönüşüm sağlayan ziyaretçilerin yüzdesini artırmak amacıyla web sitenizin özelliklerini nasıl test edeceğinizi ve analiz edeceğinizi öğretir .

Kılavuzlar

Yeni Başlayanlar İçin Dönüşüm Oranı Optimizasyonu (CRO) Kılavuzu

Bu Hubspot Kılavuzu, CRO'ya bir giriştir; neden yapmanız gerektiği, neleri başarabileceği ve uygulama için en iyi uygulamalar.

vallaki.com