HAKKINDA

VALLAKİ ARAMA MOTORU

KULLANIM ŞARTLARI VE GİZLİLİK

VALLAKİ ’YE HOŞGELDİNİZ;

VALLAKİ ARAMA MOTORU HİZMETLERİ (“VALLAKİ”) Beyoğlu/ İstanbul adresinde (“VALLAKİ”) tarafından sunulmaktadır.

VALLAKİ , internet kullanıcısına (“Kullanıcı”) internet ortamında gezinmeyi, internet üzerinden herhangi bir konu, web sitesi v.b. içeriklere ulaşmak amacıyla arama yapmasını sağlayan ve ücretsiz olarak erişilebilen bir arama motorudur. Hizmetler, https://vallaki.com/ adresinden sunulmaktadır.

VALLAKİ HİZMETLERİ’ni kullanmanın (“Hizmet/ler”) Şartları ve Koşulları (“Kullanım Şartları”) işbu metinde düzenlenmektedir. Hizmetleri kullanarak işbu Kullanım Şartları’nda yer alan şartların tümünü, herhangi bir istisna olmaksızın kabul etmiş olursunuz. Bu nedenle Kullanım Şartları’nı dikkatlice okuyunuz. Hizmetler, ticari amaçlı olmayıp yalnızca kişisel kullanım amaçlıdır. Kullanım Şartları’nı kabul etmiyorsanız bu Hizmetleri kullanmayınız.

 

HİZMETLER’İ KULLANMA

VALLAKİ , üçüncü şahıslar tarafından oluşturulan web sitelerini dizinlemektedir. VALLAKİ arama sonuçlarının sıralamasını kendi takdirinde değerlendirerek oluşturup değiştirebilmektedir.

VALLAKİ , Hizmetler’in devamlılığını sağlamak için elinden gelen çabayı göstermektedir. VALLAKİ Kullanım Şartları’nı ve/veya Hizmetler’i dilediği zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, zaman zaman değiştirebilir, Kullanım Şartları’nı iptal edebilir veya yeni şartlar ekleyebilir. VALLAKİ ayrıca Hizmetler’e yeni işlevler ve özellikler ilave edilebilir, mevcut işlev ve özellikleri kısmen ve/veya tamamen, geçici ve/veya kalıcı olarak kaldırılabilir. Hizmetler’in sunulmasında yaşanabilecek sorunlar nedeniyle oluşabilecek veri kaybı v.b. kayıplardan VALLAKİ sorumlu değildir.

VALLAKİ’nin başkaca web sitelerinden ve/veya web sitelerinin içeriğinden herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. VALLAKİ’nin web sitesinin ve/veya içeriğinin mevzuat ve ilgili kurallara aykırı olup olmadığını araştırma yükümlülüğü bulunmamaktadır. Ancak VALLAKİ, web sitesi ve içeriğini inceleyebilir, mevzuat ve ilgili kurallara aykırı olduğunu tespit ettiği takdirde kısmen veya tamamen kaldırabilir, görüntülenmesini engelleyebilir/reddedebilir. VALLAKİ, web sitesi kalitesi ve içeriğinden sorumlu değildir. Dizinleme işlemi, VALLAKİ arama motorunun robotu tarafından otomatik olarak, web sitesi sayfalarının içeriğinin önceden veya daha sonra herhangi bir yasaya, etik kurallara veya ahlak kurallarına ya da sansüre uygun olup olmadığını kontrol etmeksizin (moderasyon) belirli parametrelere göre gerçekleştirilmektedir.

VALLAKİ , Kullanıcı’ya arama sorgusunun geniş kapsamlı olacağı ve Kullanıcı’nın ilgili konuya göre internet üzerindeki tüm web sitelerine ve içeriklere erişebileceği garantisini vermez. VALLAKİ, arama sorgusu sonucunda ulaşılan web siteleri ve içeriklerinde yer alan bağlantıların, mutlak doğruluğuna/gerçekliğine ilişkin herhangi bir sorumluluk üstlenmez.

VALLAKİ  Hizmetler’i sağlamak için tüm web sitesi sayfalarını dizinlemeyi ve bu kapsamda bir veri tabanı (“Hizmet Veri Tabanı”) oluşturmayı hedeflemektedir. Bununla birlikte VALLAKİ, Hizmet Veri Tabanı’na hangi web sitesinin dahil olacağına ve hangisinin dahil olmayacağına kendi inisiyatifi ile belirleme hakkına sahiptir.

VALLAKİ, Kullanıcı açısından ziyaret edilmesi tehlikeli olabilecek sayfalar (örneğin, zararlı nitelikte kod içeren sayfalar) içeren web siteleri, tehlike seviyesi ve web sitelerinin içerikleri hakkında, Kullanıcı’ya uyarıda bulunmakla yükümlü değildir. Tüm Hizmetler VALLAKİ  tarafından “olduğu gibi” esasında sağlanır.

Kullanım Şartları’nda belirtilen koşullar çerçevesinde Hizmetler’i kullanma hakkına sahipsiniz. Hizmetler, uygunsuz ve kötüye kullanılamaz, Hizmetler’e müdahale edilemez ve sağladığımız arayüz ve talimatlar dışında Hizmetler’e başka yollara erişmeye çalışılamaz. Hizmetler’i Kullanım Şartları’na ve sadece kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak kullanabilirsiniz. Kullanım Şartları’na uymamanız, kanunlara aykırı hareket etmeniz ve VALLAKİ tarafında bu yönde şüphe oluşması halinde VALLAKİ gerekli araştırmaları yapabilir ve Hizmetler’e kısmen ve/veya tamamen erişiminizi engelleyebilir. Hizmetler’i kullandığınızda, bildirimler, mesajlar ve diğer bilgi materyalleri alabilirsiniz.

Hizmetler’i kullanırken VALLAKİ konumunuzu tespit etmek için sizden onay isteyebilir, onay vermeniz halinde VALLAKİ bulunduğunuz konumu tespit edebilecektir. Mobil cihazlarda konumunuzun kullanılmasına verdiğiniz onayı dilediğiniz zamanda, yine cihazınızın ayarlarından engel olabilirsiniz.

Hizmet vasıtasıyla sunulan üçüncü taraf uygulamaları ve hizmetleri, zaman zaman kullanılamayabilir, kısmen ve/veya tamamen kesintiye uğrayabilir, sınırlı bir süre için sunulabilir veya bulunduğunuz yere veya cihaza bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Bir kesinti durumunda içeriğinizi veya sakladığınız verileri geri alamayabilirsiniz. VALLAKİ, içerik ve verilerinizi düzenli olarak yedeklemenizi önermektedir. Hizmetler’in kullanımı sebebiyle uğranabilecek zarar, ziyan, kar, gelir, veri kaybından veya diğer mali/manevi kayıplardan veya sonuçta meydana gelen özel ve/veya dolaylı hasarlardan, idari/adli para cezalarından ve/veya maddi/manevi zararlardan VALLAKİ ve işbirliği yaptığı kişi ve kuruluşlar herhangi bir şekilde sorumlu değildir.

Hizmetler'i engelleyen veya bozan kullanımlar gerçekleştirilmemelidir. VALLAKİ, Hizmetler’in kalitesini arttırmak amacıyla, kullanımı sırasında, bilgi mesajı gönderebilir, çeşitli konularda Kullanıcı görüş ve yorumlarını toplayabilir, istatistiksel verileri oluşturabilir, bazı Hizmetler’i reklam geliriyle destekleyebilir ve bu Hizmetlerde reklamlar ve promosyonları görüntüleyebilir.

 

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ VE GİZLİLİĞİNİN KORUNMASI

VALLAKİ’yi kullanmanızla birlikte hizmeti kullanırken paylaştığınız kişisel verileriniz VALLAKİ tarafından 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun şekilde işlenebileceğini; bu verilerinizin VALLAKİ’yi kullandığınız süre boyunca karşılıklı olarak iki şirket arasında paylaşılacağını ve ayrıca mevzuata uygun olarak VALLAKİ Gizlilik Politikası’nda belirtilen diğer kişilerle paylaşılabileceğini; VALLAKİ Gizlilik Politikası’nın http://www.vallaki.com/gizlilik-ve-guvenlik adresinde yer aldığını; kişisel verilerinize ilişkin haklarınıza ve bunların işlenmesine ilişkin detaylı bilgilere bu adresten ulaşabileceğinizi bildiğinizi kabul etmektesiniz..

VALLAKİ ve iş ortakları, Hizmetler’i kullandığınızda bilgi toplamak ve depolamak adına çeşitli teknolojilerden yararlanabilir. Bu teknolojiler, internet tarayıcınızda karşınıza çıkan lokasyon verinizin işlenmesine ilişkin izin metnine onay verdiğiniz takdirde lokasyonunuzu, IP numaranızı, arama geçmişinizi, arama sonuçlarınızı, erişmek istediğiniz internet adresini, cihazınızı belirlemek üzere çerezler veya benzeri teknolojiler içerebilir. Belirtilen teknolojileri iş ortaklarımıza sunduğumuz, başka web sitelerinde etkileşimde bulunduğunuz bilgileri toplamak için de kullanabiliriz. Bu durum; üçüncü kişi web site sahiplerinin kendi web sitelerine ve uygulamalarına gelen trafiğini kontrol etmelerine yardımcı olabilmektedir.

 

FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARININ KORUNMASI

Hizmetler’i kullanmanız size hiçbir şekilde Hizmetler’imizde veya eriştiğiniz içerikte herhangi bir fikri ve sınai mülkiyet hakkı vermez.

Hizmetler’i kullanırken hiçbir surette içerik sahibinden izin almadığınız içerikleri veya yasalarca izin verilmeyen içerikleri kullanamazsınız, bu içeriklerini kullanmanız halinde her türlü hukuki ve cezai sorumluluk tarafınıza ait olmakla birlikte, VALLAKİ bu kullanımlara veya erişiminize engel olabilir.

İşbu Kullanım Şartları size Hizmetler’imizde kullanılan herhangi bir marka veya logoyu kullanma hakkı tanımaz. Ayrıca Hizmetlerimiz içerisinde veya yanında gösterilen herhangi bir içeriği, yasal uyarıları kaldıramaz, belirsizleştiremez veya değiştiremezsiniz.

VALLAKİ’ye ilişkin ve VALLAKİ içinde yer alan fikri ve sınai ürünlerin, ulusal ve uluslararası Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukukundan doğan Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları tamamen, tüm dünyada geçerli olmak üzere, münhasıran VALLAKİ’ye aittir. Hizmetler’den herhangi biri indirilebilir bir yazılım gerektirir veya içerirse, bu yazılım, yeni bir sürüm veya özellik sunulduğunda cihazınızda otomatik olarak güncellenebilir. Bazı Hizmetler otomatik güncelleme ayarlarınızı kendinizin belirlemenize izin verebilir. VALLAKİ, Hizmetler’in bir parçası olarak VALLAKİ tarafından sağlanan yazılımları kullanmanız için size kişisel, dünya genelinde, telif ücreti içermeyen, devredilemez ve münhasır olmayan bir lisans verir. Bu lisans yalnızca, Hizmetler’i buradaki şartlarca izin verildiği biçimde, VALLAKİ tarafından sağlandığı şekliyle, sınırlı olarak kullanmanız ve faydalarından yararlanmanız amacıyla verilir. Hizmetlerimizin ve içerdikleri yazılımların hiçbir parçasını kopyalayamaz, değiştiremez, dağıtamaz, satamaz veya kiralayamaz ve tersine mühendislik yapamaz veya bu gibi yazılımların kaynak kodlarını çıkarma girişiminde bulunamazsınız.

Açık kaynaklı yazılımlar bizim için önemlidir. Hizmetlerimizde kullanılan bazı yazılımlar, kullanımınıza sunacağımız bir açık kaynak lisansı altında sağlanabilir. Açık kaynak lisansında işbu şartları açıkça geçersiz kılan hükümler olabilir.

Hizmetler’in kullanımı sırasında tarafınızdan verilen bilgiler, yasalarca açıklanmış şekilde veya Gizlilik Politikası uyarınca üçüncü kişilere aktarılabilir. Ayrıca böyle bilgiler VALLAKİ’nin işbirliği yaptığı kişi ve kuruluşlara hizmeti geliştirme, hizmet kullanımının analizi, dolandırıcılık ile mücadele ve hizmet sağlama ile ilgili diğer amaçlar için transfer edilebilir. Kişisel bilgileriniz, Gizlilik Politikası ve yürürlükte olan yasa ile belirlenen süre boyunca saklanır. Hizmetler, Hizmetler’den tamamen sorumlu olan üçüncü kişiler tarafından oluşturulan ve / veya indirilen içeriği içerebilir.

 

TAAHHÜTLER VE SORUMLUKLARIN REDDİ

Hizmetlerimiz, ticari açıdan makul düzeyde bir beceri ve bakım kullanılarak sağlanmaktadır ve bunları kullanmanın keyfini çıkarmanızı dileriz. VALLAKİ ve işbirliği yaptığı kişi ve kuruluşlar, belirtilenler dışında Hizmetlerle ilgili hiçbir vaatte ve garantide bulunmamaktadır. Hizmetler hakkında söz vermediğimiz, garanti etmediğimiz, herhangi bir sorumluluk üstlenmediğimiz hususlar bulunmaktadır.

BU KOŞULLARDAN VEYA EK KOŞULLARDA AÇIKÇA BELİRTİLEN HUSUSLAR DIŞINDA, NE VALLAKİ NE DE TEDARİKÇİLERİ VEYA DAĞITICILARI HİZMETLER HAKKINDA HERHANGİ BİR VAADDE BULUNMAMAKTA, GARANTİ VERMEMEKTEDİR. ÖRNEĞİN, HİZMETLERDEKİ İÇERİK, HİZMETLERİN BELİRLİ FONKSİYONLARI VEYA GÜVENİLİRLİĞİ, UYGUNLUK VEYA İHTİYAÇLARI KARŞILAMA YETERLİLİĞİ HAKKINDA HERHANGİ BİR TAAHHÜT VERMEYİZ. HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” ESASINDA SAĞLANMAKTADIR.

VALLAKİ, UYGULANACAK KANUN HÜKÜMLERİNCE İZİN VERİLEN EN GENİŞ KAPSAMDA, HİZMETLER’İN KULLANILMASINDAN KAYNAKLANAN VEYA BUNUNLA BAĞLANTILI KAR KAYIPLARI, FAALIYETİN AKSAMASI, VERİ KAYIPLARI KAYNAKLI OLAN ZARARLAR DA DAHIL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HİÇBİR DOĞRUDAN, ÖZEL, TESADÜFİ, DOLAYLI VEYA YANSIMA ZARARDAN VEYA HİZMETLER’İN KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN DİĞER ZARARLARDAN, SÖZ KONUSU ZARARLARIN GERÇEKLEŞEBİLECEĞİ KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA DAHİ SORUMLU TUTULAMAZ.

Hizmet değiştirilmiş veya düzeltilmiş olabilir. Aynı zamanda Hizmet askıya alınmış veya durdurulmuş olabilir. Bu şartları veya ek şartları Hizmet'e uygulamak için değiştirebiliriz. Bazı değişiklikler hemen yürürlüğe girebilir. Örneğin, yasadaki değişiklikleri veya hizmetlerdeki değişiklikleri yansıtan değişiklikler bu sayfaya gönderildiğinde geçerli olur. Bu sebeple, şartları düzenli olarak incelemenizi öneririz.

 

DİĞER HÜKÜMLER

Kullanım Şartları’na uyulmaması halinde derhal işlem yapılmaması, herhangi bir haktan feragat edildiği anlamına gelmez. Belirli bir şart uygulanamaz hale gelirse, bu durum diğer hiçbir şartı etkilemez.

İşbu Kullanım Şartları’ndan veya Hizmetler’den doğan veya onlarla bağlantılı her türlü anlaşmazlıkta Türkiye Cumhuriyeti yasaları geçerlidir. İşbu şartlardan veya Hizmetlerden doğan veya onlarla bağlantılı her türlü dava sadece İstanbul Anadolu Mahkemeleri ve İcra Müdürlüklerinde açılır.

VALLAKİ ile nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi edinmek için lütfen bize ulaşın, sayfamızı ziyaret edin.